Novinky na www.obec-dobravoda.cz

.


.
Výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa
Z důvodu letošních mimořádně nepříznivých klimatických podmínek (především účinků sucha a extrémních teplot v lesních porostech) došlo k velkému rozvoji kůrovců a i přes zodpovědný přístup většiny z Vás bohužel dosud nepodařilo odvrátit nebezpečí rozsáhlé kůrovcové kalamity. Proto vás žádáme o důsledné a opakované provádění kontrol svého lesního majetku za účelem zjištění výskytu a rozsahu napadení stromů kůrovci.
Vzhledem ke skutečnosti, že celý systém ochrany proti těmto i dalším hmyzím škůdcům je založen především na prevenci, je nezbytně nutné provádět v souladu s lesním zákonem včas a důsledně zejména tato opatření :
1. včas likvidovat veškerou pro kůrovce atraktivní dřevnl hmotu, vhodnou pro jejich namnožení (zlomce, vývraty, silně oslabené a usychající jedince)
2. důsledně vyhledávat a včas vhodným způsobem asanovat dřevní hmotu již kůrovci napadenou (nejlépe provést okamžité vytěžení stromů a jejich odvoz z lesa, popř. provést odkornění a spálení kůry, nebo chemické ošetření dřevní hmoty)
3. dočišťovat ohniska žíru pomocí lapáků, otrávených lapáků, nebo feromonových lapačů

Obecní zájezd  22.8.2015
22.srpna se uskutečnil obecní zájezd. Přihlásilo se 48 účastníků, z toho z Dobré Vody 27 občanů. Zaplnili jsme celý autobus a to bylo velmi dobré. Z naší obce jsme vyjeli v 7 hodin přes Křižanov a Kozlov směrem na Dolní Vilémovice. Nálada v autobuse byla od začátku výborná, paní vedoucí zájezdu Mgr. Pokorná nám po celou cestu vyprávěla historii navštívených míst. Pro nás všechny to bylo přínosné, protože určité skutečnosti jsme neznali. První zastávkou našeho výletu byl rodný dům atentátníka Kubiše v Dolních Vilémovicích. Zde jsme si zrekonstruovaný dům prohlédli a pan průvodce nám řekl pár slov o celé rodině Kubišových. Na desátou hodinu jsme byli objednaní na prohlídku zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Měli jsme i dostatek času prohlédnout si zahradu u zámku, ta nádhera opravdu stála za to vidět. V zámecké vinárně se také někteří občerstvili. Následovala cesta do Nových Syrovic. Zde jsme poobědvali v restauraci " U Tesařů" a moc nám chutnalo. Naše putování pokračovalo do pivovaru Dalešice, je to pivovar filmových Postřižin. Tady jsme si prohlédli starou výrobu piva a opravený pivovar. Pivo téměř všichni ochutnali a ještě někdo si koupil lahev domů. Posezení zde bylo velmi příjemné, viděli jsme i nevěstu fotit se v pivovaru. Celý den nás obklopovali svatebčané, viděli jsme je na každé zastávce, asi to bylo magické datum 22.8. Už jsme se těšili na parník. Nastupovali jsme v Kramolíně a jeli do Třesova vzdáleného o čtyři zastávky. Parník se jmenoval Horácko. Byl to krásný zážitek, na palubě lodi jsme mohli ochutnat burčák i víno a pozorovat dění na březích Dalešické přehrady. V této oblasti je také nově opravený zámek Valeč, který financoval majitel ze svých prostředků a peněz EU. Zámek byl znovu po rekonstrukci otevřen v roce 2013 a s ním také hotel. Zde jsme si dali kávu a pití a obdivovali opravený zámek s vysokým komínem s čápy a luxusní hotel. Nachyloval se konec našeho putování a tak jsme se vydali na cestu domů. Poslední zastavení bylo na Fajtově kopci, kde stojí nová rozhledna. Kdo zdolal 160 schodů  rozhledny ve tvaru dvojité šroubovice a 46 m vysoké, viděl celé město Velké Meziříčí a krásnou krajinu Vysočiny s komíny jaderné elektrárny Dukovany. Závěrem bychom chtěli poděkovat paní Mgr. Pokorné za velmi vydařený a velmi dobře připravený zájezd. Počasí nám také přálo a to je důležité. Zájezd se velmi líbil, všichni byli moc spokojeni a těší se na příští!
Jiřina Částková
03.09.2015 17:56:16
Obec Dobrá Voda
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one