Novinky na www.obec-dobravoda.cz

.


Obecní zájezd 19. srpna 2017
Již 10.ročník dobrovodských zájezdů, tentokrát konaný v sobotu 19.8.2017,  se opět vydařil. Postaraly se o to dvě naše občanky, p.Mgr.Marie Pokorná a Jiřina Částková. Jim patří veliký dík, stejně jako Obecnímu úřadu za umožnění zájezdu, příspěvek na dopravu a cenu pro účastníka, který byl na všech obecních zájezdech.
Vyjeli jsme v 6.15 směr Číhošť, navštívili místo, kde je vyměřen "střed republiky", pak kostel Nanebevzetí Panny Marie. Zajímavě nám o číhošťském zázraku popovídal p.kostelník, farářem je Mgr.Tomáš Fiala. Odsud jsme pokračovali na Český Štemberk, majitel p.Zdeněk Šternberk je 94 letý pán, který  ještě hrad spravuje s několika svými zaměstnanci, a velice svědomitě. Před vlastní prohlídkou jsme zhlédli a poslechli si vyprávění o dravcích na nádvoří hradu. Jednalo se vesměs o zachráněné ptáky Ochránci přírody. V Sázavě jsme se nejprve naobědvali v rest. U Libora. Jídlo bylo chutné, ale dost dlouho jsme na ně čekali, i když bylo vše předem objednané! Program byl nabitý, ale velice pěkný. Pokračovali jsme prohlídkou kláštera sv.Prokopa s výkladem p.faráře Radima Cikánka, pak následovala prohlídka sklářské huti František ve sklárnách Kavaliér v Sázavě. Není to rozhodně lehká práce, ale skláři dokáží vyrobit nádherné věci. Prošli jsme se venkovními prostorami areálu ,dnes tolik komentovaného, Čapího hnízda.Na to, že to byla původně ruina starého mlýna,  je vše velice pěkné, upravené, ale pro nás drahé.
Poslední naše zastávka byla ve Vlašimi, nejprve kde jinde než v cukrárně. Rodinný podnik určitě v dobrých rukou, přímo na velice pěkném náměstí. Samotné město stojí za návštěvu, zámek s přilehlým parkem  vlastnili Auerspergové od r.1744-1945. V zámecké věži sídlí Galerie Vlašim, kde nás mile přivítal, popovídal a promítl video p.Mgr. Stanislav Příhoda, malíř, spolužák p.uč.Čermákové z Křižanova. Dominantou kraje je hora Blaník, v níž podle legendy spí blaničtí rytíři, kteří nám přispěchají na pomoc, až nám bude nejhůř, tak není čeho se bát! CHKO Blaník je nejmenší chráněná krajinná oblast v republice.
Podle objednávky vyšlo i počasí, bylo ideální, nespadla na nás ani kapka deště, teplo nebylo tak úmorné, jako ještě den předtím. Ještě jednou všem, kdo se o nás starali, děkujeme a už teď se těšíme, kam pojedeme příště!
Za všechny "účastníky zájezdu", Milada Špačková

Fotogalerie: https://goo.gl/photos/jEF43WqHSo5gJhDf7
23.08.2017 18:00:03
Obec Dobrá Voda
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one