Novinky na www.obec-dobravoda.cz

Pozvánka 3 v 1
Vážení a drazí přátelé,
sobotu 13. května si pečlivě zaznamenejte do diáře - v Křižanově totiž bude šrumec. Nejprve se můžete nasnídat. Férově. A to nás baví. Poznačte si - od devíti pod Mariánským sloupem. Zároveň bude na náměstí probíhat bleší trh. Budete se moci probírat krásnými věcmi, a ty který se vám budou líbit, si můžete odnést domů, a to nás taky baví. A potom si můžete od půl jedenácté odskočit do naší zastávky, třeba s knihou - společně ji totiž proměníme v čítárnu. A to nás co? Baví!
Férová snídaně v Křižanově
Sejdeme se pod Mariánským sloupem v Křižanově! A proč? Protože... Férová snídaně NaZemi je celorepublikový piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Místní fanoušci fair trade a odpovědné spotřeby společně snídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade (druhá sobota v květnu). Účastníci si na snídani přináší vlastní dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z kakaa, třtinového cukru či kokosu) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Snídá se na dekách v parku, zámecké zahradě, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.
A když bude pršet? Tak se sejdeme v Kaťáku v malém sálu.
+ Bleší trh na náměstí
Točíme to. Chceme točit vše, co se dá – třeba oblečení, třeba knihy, třeba kosmetiku. Kousek, který se Ti už nemusí hodit, se může hodit zase někomu jinému. Pojďte se z férové snídaně prohrabat na blešák.
+ Zastav se s knihou
Čekání na bus bývá nuda. A nudu my nechceme. Tak s ní zatočme!
Jak? Uděláme ze zastávky čítárnu. Zastávku vymalujeme, vyzdobíme a přidáme něco na sednutí. U toho se zasmějeme, občerstvíme se a možná si i zazpíváme. A budeme moc rádi, když nám pomůžete. Kdokoliv si pak bude moci půjčit v zastávce knížku. Když ho kniha zaujme, může si ji vzít do autobusu nebo domů a vrátit ji po přečtení. Když mu kniha přiroste k srdci, může si ji i nechat. Naopak když bude mít doma knížku, o kterou by se rád podělil s ostatními, může ji dát do zastávky. Zkrátka žádnej stres.

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/1270672079696362/
S úsměvem
Kateřina Dvořáková, Martina Mužátková, Ondřej Nagy
za kolektiv organizátorů
Kaťák & Vodotrysk
06.05.2017 17:23:34
Obec Dobrá Voda
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one