Současná obec
Od 1. července 1990 je Dobrá Voda opět samostatnou obcí a k 31. 12. 2001 v ní žije 342 obyvatel. V obci je veřejný vodovod (dokončen 1995),
plynovod (dokončen 1999) a kanalizace, která byla vybudována v padesátých letech a nyní bude nutná její postupná rekonstrukce.
Je zde mateřská a malotřídní základní škola (1. až 3. ročník). Školní budova je průběžně opravována (plynové topení, nátěry, oprava fasády a celková výměna střešní krytiny). Kaple byla opravena v roce 2001 a kulturní dům na počátku roku 2002 (plynofikace, obklady sálu, vybroušení parket a rekonstrukce sociál. zařízení).
V hasičské zbrojnici byla letos položena dlažba a vyměněna vrata. V roce 2000 byly provedeny rekonstrukce místních komunikací (položena obalovaná drť).
Pozornost věnujeme samozřejmě i pozemkům, které jsou ve vlastnictví obce.
Pole pronajímáme Zemědělskému družstvu Křižanov a Agropodniku Zemas a.s. Mostiště. Obec odkoupila v letošním roce od Pozemkového fondu ČR rybník Demač a tak nyní vlastní celkem 5 rybníků, z nichž tři pronajímá občanům (Nový, v Dolníku a rybníček v obecním sadu). V lesích, které má obec ve vlastnictví se provádí pouze nahodilá těžba, především v důsledku kalamit. Ročně zde vysazujeme nejméně 2000 stromků, především smrků.
Úkolů a práce je stále dost a je povinností zastupitelstva současného, ale i těch budoucích, starat se o obecní majetek i o zabezpečování chodu života obce tak, aby se nám odtud mladí nestěhovali a obec se rozvíjela.
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one