Dětský den 9.9.2018
V neděli 9. září 2018 pořádal SDH v Dobré Vodě 2. ročník Dne řemesel. Letos se počasí oproti loňskému roku vydařilo, proto probíhala akce na místním fotbalovém hřišti a po obci Dobrá Voda.
Při krásné procházce obcí návštěvníci shlédli práci kováře, truhláře, rybáře, zedníka, hrnčíře, pradleny, včelaře, dřevorubce, sedláka a švadleny. Na jednotlivých stanovištích si děti i dospělí vyzkoušeli činnosti spojené s těmito řemesly – hoblování, vrtání, lovení ryb, stavění
zdi, výroba předmětů na hrnčířském kruhu, praní prádla na valše, hrabání trávy, řezání a štípání dřeva. Velmi zajímavý byl i výklad a následná ukázka moštování. Děti jistě nepohrdly možností svézt se na poníkovi a ochutnat pravý domácí med. V průběhu celého odpoledne byla možnost prohlédnout si různé nářadí, náčiní a zemědělskou techniku, naučit se a následně si zazpívat píseň Žádnej neví jako já, která zaznívala při kosení trávy či klepání kosy a samozřejmě se občerstvit různými dobrotami v podobě buchet, bábovek, koláčů a ovoce.
Na hřišti se dala shlédnout výstava historických motorek a kol. Děti mohly navštívit zookoutek, kde na ně čekali kozel, oslík, kozy a ovce. Nechybělo ani občerstvení, které si připravili řezníci a chasa v dobovém oblečení.
Celé odpoledne se vydařilo, proto si velké díky zaslouží nejen pořadatelé, ale především rodiče a děti, kteří do Dobré Vody s místními hasiči přišli strávit Den řemesel již druhým rokem. 
2018_09 dětský den 9.9.jpg
Fotogalerie z dětského dne, který byl 9.9.2018 v Dobré Vodě: https://klapalova.rajce.idnes.cz/Detsky_den_plny_remesel_II/

.

 
Dětský den 17.9.2017
Dětský den plný řemesel
ZKUS, CO DOKÁŽEŠ! aneb cesta pro děti plná řemesel. V neděli 17.9.2017 ve 13:00 v kulturním domě v Dobré Vodě
Pro děti bude připravena cesta po Dobré Vodě, na které si budou moci vyzkoušet, práci našich předků. Připravená jsou například řemesla od kováře po zedníka. Po projití cesty se můžete těšit na občerstvení z ohně, indiánské teepee s malující indiánkou a na další skotačení. Z důvodů nestabilního počasí = plán B  v kulturním domě.
 
2017_09 Dětský den 2017.jpg
Fotogalerie z dětského dne, který byl 17.9.2017 v Dobré Vodě: https://klapalova.rajce.idnes.cz/Detsky_den_plny_remesel_17._9._2017/
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one