Tradiční procházka do Urbanic
Urbanice 11.9.2016
I letos jsme uctili památku zaniklé vsi Urbanice. 11. září ve 13 hodin jsme se sešli u hasičky a odtud vyrazili do Urbanic. V dobré náladě nám cesta uběhla velice rychle. U kamene bylo již vše připravené. Družstvo předem poseklo louku a prostor kolem kamene upravili Zástěrovi. Zbylo dovézt lavičky, občerstvení a kapelu – pana Kaštana a Míšu Matulu, to zajišťuje pan Špaček Mirek a místostarosta pan Kubiš. Pan Pekárek nám přivezl pana Ing. Karla Hromka a nového pana faráře Mgr. Václava Hejče. Slavnostní posezení u kamene zahájil starosta obce pan Vladimír Zástěra, všechny srdečně přivítal, především pozvané hosty. Připomněl, že jsme na obyvatele zaniklé vsi Urbanice ani letos nezapomněli a přišli jsme sem položit květiny a zapálit svíčku. Po té vystoupil pan Ing. Hromek se svým příspěvkem. K odpolední pohodě nám zahrál pan Kaštan s Míšou Matulem. Nechybělo ani malé občerstvení, podávaly se koláčky, k pití pivo a limonády. Do Urbanic nás přišlo celkem 46. Počasí nám přálo, bylo teplo až horko a přátelská atmosféra v krásné přírodě dodala nedělnímu odpoledni nezapomenutelný zážitek. Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu této tradiční akce.
V příštím roce bude malé jubileum – deset let od vybudování památníku. Tak snad nás ke kamenu půjde ještě víc!
Jiřina Částková
 
Celá fotogalerie ZDE. Nebo klikněte na kteroukoli fotku níže.
P1010006.JPG
P1010004.JPG
P1000997.JPG
P1000996.JPG
Urbanice 13.9.2015
V roce 2008 bylo slavnostní odhalení kamene k uctění památky obyvatel zaniklé vsi Urbanice. Letos jsme opět vyšli na procházku k tomuto kamenu. U hasičky se shromáždilo asi 30 občanů a vyrazili jsme k vytčenému cíli. Po cestě se k nám přidali ještě další. Do Urbanic nás došlo nebo dojelo včetně dětí celkem 48. Byli zde také občané z Vídně a Borů.
Slavnostní posezení u kamenu zahájil starosta obce a všechny srdečně přivítal. Následovalo zapálení svíce a položení květin. Pan Ing. Karel Hromek z Křižanova měl pro všechny zúčastněné připravenou malou přednášku, která se týkala historie zaniklé vsi a dalších zajímavostí s tímto místem spojené. Moc panu ing. Hromkovi děkujeme. Posezení za krásného slunného počasí zpestřil pan Kaštan se svou harmonikou a Míša Matula s bubny. Zahráli a zazpívali všem k poslechu a někteří z přítomných si i s nimi zazpívali. I panu Kaštanovi a Míšovi děkujeme za pěkný zážitek. K občerstvení byly podávány koláčky a k pití limonády a pivo. Toto odpoledne proběhlo v přátelské atmosféře v krásné přírodě za plného sluníčka a snad v příštím roce nás půjde na procházku ještě více!
Jiřina Částková
 
Celá fotogalerie ZDE. Nebo klikněte na kteroukoli fotku níže.
P1000718_small.JPG
P1000726_small.jpg
P1000729_small.jpg
P1000736_small.jpg
Urbanice 14.9.2014
Jako každoročně jsme šli druhou neděli v září uctít památku zaniklé obce Urbanice. Tentokrát bylo velmi poměnlivé počasí, přesto se nás téměř dvacet na tuto vycházku vydalo. Cestou se počasí "umoudřilo", bylo teplo a příjemně, dokonce se objevovala modrá místa oblohy.
Na místě jsme nejdříve položili květiny k památníku, vzpomenuli na občany zapomenuté vsi. Protože je v tomto roce výročí zahájení 1.světové války, pí Pokorná se zmínila o této historické události, připomenula jména občanů naší obce, kteří se války zúčastnili  a hlavně těch, kteří už se z ní nenavrátili.
Fotografie0227.jpg
Fotografie0228.jpg
Fotografie0229.jpg
Urbanice 16.9.2013
Tradiční vycházka do Urbanic se uskutečnila za pěkného počasí "babího léta". Při poslechu harmonikáře pana Křikavy a jeho bubeníka Míše Matuly prožilo asi 30 občanů Dobré Vody a Vídně pohodové odpoledne.

Mgr. Marie Pokorná

Urbanice 11.9.2012
V neděli 11.9 2011 vyšlo za slunného počasí asi 20 obyvatel naší vesnice tradičně uctít památku zaniklé obce Urbance. K památnému kamenu s deskou přijel i pan Hronek, který ve svém projevu zmínil jeho slavnostní odhalení a zajímavosti z historie. Paní Pokorná přečetla pověsti z Dobré Vody a okolí. Při občerstvení prožili občané v družném hovoru příjemné odpoledne. Doufáme, že v příštím roce pátého výročí bude mít akce větší účast.

Mgr. Marie Pokorná

CIMG1804_resize.JPG
CIMG1805_resize.JPG
CIMG1806_resize.JPG
CIMG1807_resize.JPG
CIMG1808_resize.JPG
Obecní úřad Dobrá Voda
Dobrá Voda 103
594 51  Křižanov


e-mail: dobravoda@tiscali.cz
Tel.: 725 101 282
e-podatelna: e-podatelna
OBEC DOBRÁ VODA - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "2065"
Oficiální stránky obce Dobrá Voda u Křižanova

V případě jakýchkoli nesrovnalostí či dotazů kontaktujte administrátora stránek.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one